Alerji tedavisi ve biyorezonans terapisi

 
Belirtileri ve şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösteren, aynı miktar ve şartlarda başka kişiler için zararsız olan yabancı maddelere karşı bazı kişilerin aşırı duyarlılık göstermesi ve bağışıklık sisteminin, herhangi bir maddeye karşı gösterdiği aşırı hassasiyet reaksiyonuna alerji diyoruz.

Alerjinin tedavisinde, ilaçlar ile sonuç odaklı değil yalnızca o anki akut durumu bastırılması üzerine bir süreç izlenirken, biyorezonans terapisi ile tamamen
ortadan kaldırılması hedeflenir.

Biyorezonans metodu ile alerjiler hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilmekte, alerjik bozukluklardan kaynaklanan tüm hastalıkların tedavisinde % 85-90 oranında başarılı olunmaktadır.
 
Biyorezonans Terapi süreci nasıldır?
Biyorezonans terapisine, nabız alerji testi yapılarak başlanır. Kişinin hangi madde veya maddelere alerjisi olduğu tespit edilir. Eğer bilinen bir alerjen varsa (kedi, köpek tüyü gibi) ufak bir örneğinde terapiye gelirken getirilmesi istenir. Kişiye özel tedavi planı oluşturulur. Biyorezonans terapi sürecine alerji eğilimi terapisi yoluyla blokajlar, ışınsal yükler, ağır metaller, kimyasallar, bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonu tanı ve terapisi eklenir. Vücuttaki patolojik alerjen frekansı sıfırlanır. Güçlendirilmiş normal sağlıklı frekans verilir. Ara testler yapılarak iyileşme takip edilir, tedavi sonrası vücut, alerji yapan maddeyi normal frekans olarak algılar ve hastalık tablosu ortadan kalkar.
 
Biyorezonans Terapisi ne kadar sürer?
Biyorezonans terapisi genellikle, kürler halinde yapılır. ilk iki seans 4-5 gün ara ile yapılıp 3 hafta ara verilir. 8 küre kadar uygulanabilir. Vücuttaki alerjen madde sayısına göre terapi sayısı değişebilir. Genellikle 12-14 hafta içinde tedavi sonlanır. Daha sonra hasta alerjenle karşılaştığında tepki vermez ve eskiden görülen belirtilerin hiçbiri gerçekleşmez.