Alkolizm Nedir? Alkolizm Belirtileri Nedir?

Alkolizm Nedir?

Alkolizm genellikle güçlü, kontrol edilemeyen, içmeye karşı tutkulu bir bağımlılık halidir. Alkol bağımlılıları aile, arkadaş ve iş çevrelerine karşı, alkol almayı daha ön planda tutarlar. Alkol tüketmeyi bıraktıklarında ise fiziksel olarak tolerans düşüklüğü, yoksunluk belirtileri yaşarlar. Akşamcı olarak nitelediğimiz insanlar ise keyif için düzenli alkol tüketirler. Akşamcılar ile alkolizm problemi yaşayan kişiyi ayırt etmek pek kolay olmayabilir. Buna örnek verecek olursak eğlenmek için gidilen mekanda kendine zarar verecek kadar alkol içen kişi, tartışmaya ve kendini riske atmaya daha açıktır. Bu durum gündelik hayatta sürekli olarak tekrar ediyor ve bir alışkanlık halini almış ise alkolizm belirtisi olarak değerlendirilebilir. 

Alkolizm Belirtileri Nedir?

 
Ülkemizde alkolizm tanısı genellikle bu durumdan zarar gören aile bireyleri tarafından konur. Eğer beraber yaşadığınız kişi gizli gizli alkol alıyor ve bu durumu kendisine söylendiğinizde öfkeye kapılıyorsa alkolizm sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz.

 

Aşağıdaki durumlar varsa dikkat!!!

 

– Gündelik yaşamda sürdürdüğü eylemlere ve katılım gösterdiği etkinliklere karşı ilgi yoksunluğu veya duyarsızlık hissediyorsa,

– Düzenli olarak ve artan miktarlarda alkol tüketiminde bulunuyorsa,

– Yorgun bitkin bir duruşu var ve çevreye rahatsızlık veriyorsa,

– Alkole karşı tepkisiz kalamıyor, reddetmiyor ve hayır diyemiyorsa,

– Anksiyete, huzursuzluk, depresyon ve akıl sağlığında sorunlar yaşıyorsa,

– Gizli bir dünyası var güvensiz ve tekin olmayan davranışlar sergiliyorsa 

 
alkol sorunu olan biriyle yaşıyor olabilirsiniz. 

Eğer siz, kendiniz gereğinden fazla alkol tükettiğinizi düşünüyorsanız, sağlığınızın tehdit altında olduğunu fark ediyorsanız, yaşam kaliteniz düşüyor ve çevrenizle olan bağınızın gittikçe zayıfladığını hissediyorsanız alkolü bırakma konusunda destek alma zamanınız gelmiş demektir. Aksi takdirde kayıplarınız çok daha fazla olacaktır. 

Alkol bağımlılığı tedavisi için önce Quitt Biyorezonans uygulanır. İlk terapilerde silme, isteği azaltma ve detoks yapılır. Bundan sonra çeşitli terapiler ile altta yatan kökeni çözmeye yönelik terapiler eklenir. Ruhsal-Fiziksel dengeleme, enerji çalışmaları gibi ek terapi seansları olarak uygulanabilir.

Kliniğimizde uyguladığımız Quitt biyorezonans cihazı, artarda çeşitli minik programcıklar ile mevcudun rezonansını düzene sokmayı amaçlamaktadır. Birden fazla program kullanıldığından ötürü her madde için ayrı ayrı terapiye gelmeden tek seferde hepsine birden uygulama yapmamız mümkün olmaktadır.