Bağırsak detoksu nedir?

Bir insanın vücudunda hücrelerden fazla bakteri bulunmaktadır. Bu bakteriler bağışıklık cisimcikleri üretir, toksin bariyeri oluşturur, kanserojen maddelerin vücuda girmesini engeller ve kansere karşı direnci güçlendirir. Vücutta biriken toksinler bağırsaklar ile dışarı atılır. Bu esnada bir miktar toksinin emilimi gerçekleşir. Bu emilen toksinler bağ dokusunda birikerek vücutta şişkinlik, bağırsaklarda gaz ve kabızlık sorunlarına ve depresyona sebebiyet verebilir. Yıllarca bu birikimin olması demek boş bir bidonun zaman içerisinde kirli maddelerle doldurulmasına benzer. Candida, ağır metal, toksinler hep beraber elele çalışırlar. Bağırsak detoksu ve biyorezonans, vücutta biriken kimyasal toksinlerden arınma uygulamasıdır.

Bağırsak detoksu için en önemli noktalardan biri, tıp eğitimi alan bir doktor ile yola çıkmaktır. Öncelikle kişinin buna ihtiyacı olup olmadığına karar vermek, nasıl bir terapi uygulancağının belirlenmesi ve kişiye özel uygulanması gerekir. Aksi halde yanlış tedavi süreci kişinin bağışıklık sistemini çökertebilir, bağırsaklarına zarar verebilir. Bağırsak detoksu konusunda detaylı bilgi almak için Dr Füsun Kocaman Ürütük ile iletişime geçebilirsiniz.

Günümüz toplumunda kirli ortamda yaşayan insanlar olarak bağ dokumuz tüm vücudumuzun kirini taşıyan yerimizdir. Bu kirin girme yolu da bağırsaklardır. Etrafımızda bağırsak düzeni ve psikolojisi iyi olan insan kalmadı diyebiliriz. Kişiye göre değişen destek bitkisel ürünleri ile uygulanan detoks protokolü yükü azaltmayı ve hastalıklardan bir adım uzaklaşmayı sağlar. Ruhsal ve enerjetik yükünüz ne kadar azsa hasta olma potansiyeliniz o kadar azdır.

Uz. Dr. Füsun KOCAMAN ÜRÜTÜK Sualti Hekimi ve Hiperbarik Tip Uzmani Hipermer HBO Merkezi Sisli www.hipermer.com.tr