Biyorezonans nedir?

Wikipedia der ki; rezonans, fizikte bir sistemin (genellikle doğrusal bir sistemin) bazı frekanslarda diğerlerine nazaran daha büyük genliklerde salınması eğilimidir. Bunlar, o sistemin rezonans (tınlaşım) frekansları olarak adlandırılır. Bu frekanslarda küçük periyodik kuvvetler bile çok büyük genlikler üretebilir. Birbiri ile ilgili küçük kuvvet etkilerin toplamıdır. Frekans veya titreşim sayısı bir olayın birim zaman (genel olarak 1 saniye) içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür. Biyorezonans ise vücudun her dokusunun yaydığı elektromanyetik titreşimlerin bütünüdür. Biyorezonans terapileri ise vücutta enerjetik değişimlere neden olarak, aletler yoluyla uygulanan bir şifa türüdür.

Biyorezonans özellikle Alman hekimlerin yoğun çalışmaları ile oluşturulmuş, vücudun elektromanyetik titreşimi ölçülerek geliştirilmiş tıbbi olmayan ama tıbbın kenarından geçen bir enerjetik değişim yaratma yöntemidir. Çeşitli homeopatik maddelerin yaydığı frekansı, vücudu dengelemek için kullanmakta ve vücutta elektriksel değişikliklere neden olmaktadır. Ayrıca vücuttaki olumsuz/farklı rezonansı alıp ters çevirip vücuda vererek, mevcut patolojik sinyali sıfırlamayı amaçlamaktadır. Son dönemlerde önemi anlaşılan temel madde (bağ dokusu) bu titreşimlerin ana kaynağıdır. İşte biyorezonans ile bu temel maddede depolanan bilginin değişimi ve dönüşümü sağlanır. Bu noktada, bu önemli bilgileri öğrendiğimiz Alman doktor Dr Franz Morell’i anmalıyız. Kendisi ilk olarak biyorezonans aletini geliştirmiş ve kullanıma sokmuştur. O günden bu yana biyorezonans dünyada hızla gelişmeye devam etmektedir. Kliniğimizde kullandığımız cihazlarımız da Alman teknolojisi ile donatılmış ve üretimi ve lisanslaması yine Almanya’da yapılmıştır.

Vücuttaki bilgilere göre yaydığı titreşim biyorezonans aletleri ile yükseltilebilir, düşürülebilir veya ortadan kaldırılabilir. Eğer patolojik bir sinyal varsa bu sinyal azaltılır ve/veya ortadan kaldırılır. Eğer vücudun düzenleme mekanizmasında düşüklük varsa o zaman da bu frekansın arttırılması ve vücudun kendini yenilemesine çalışılır.