100 kaloriden az, sağlıklı ve eğlenceli ara öğün seçenekleri

Merhaba! Her pazar akşamı yarın diyete başlıyorum deyip, pazartesi akşamüstü vazgeçilen ”sağlıklı beslenme” alışkanlıklarına sahip olmanız için gereken besinler…
İşte pazartesi sendromunuzu bitirecek; 100 kaloriden az, sağlıklı ve eğlenceli ara öğün seçenekleri!
İncir: Canınız tatlı istediğinde, ilave şekerli işlenmiş bir şey yemek istemiyorsanız, E,C,A ve B grubu vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum minerallerini içeren incir harika bir alternatiftir. 100 gr. incir 74 kaloridir.
Üzüm: Üzümler suyla dolu olduğundan 1 kupa dolusu üzüm bile sadece 60 kalori civarında.
Çilekli Frozen: 100 kalori içeren ve spor sonrası da içildiğinde protein ve karbonhidrat ihtiyacını karşılar.
Probiyotik Yoğurt: 100 kaloriden az 1kase probiyotik yağsız yoğurt açlığınızı kısa sürede bastıracaktır.
Kefir: Enfeksiyonlara karşı savaşırken vücudunuza yardımcı olan yararlı Probiyotikleri içeren ve Kalsiyum, fosfor, folik asit açısından iyi bir kaynak olan 1 bardak kefir, 104 kaloridir. Dünyanın her yerinde, kefir mide bağırsak bozuklukların tedavisinde bir yardımcı olarak düşünülür. Vücutta sindirim sisteminde oluşan bakterilerin temizlenmesini sağlar. Midede gastrit ve ülsere neden olan helikobakter pilori adındaki bakteriyi yok etme özelliği vardır.
Turşu: Tuzlu olduğu için ödem yaptığı düşünülen turşular, kararında tüketildiğinde kilo sorunu yaratmamanın ötesinde yağ yakıcı özelliği ile de diyet listelerinin vazgeçilmezidir.
Besleyici değeri yüksek olan karışık turşularda 9.1 karbonhidrat, 1.89 protein, 0.41 oranında yağ, 385 oranında sodyum, 255 oranında potasyum bulunduran karışık turşu; 30 oranında kalsiyum, 50 oranında A vitamini bulundurmaktadır. Örneğin sağlıklı beslenme, az kalori çok besin değeri olan gıdalardan biri de lahana turşusudur.Düşük kalorili ürün grubunda bulunan 1 Porsiyon Lahana Turşusu, 15 kaloridir.
Badem: Evitamini deposu Bademden 100 kalori için sadece 10 tane tüketmeniz gerekir.

Patlamış Mısır: 3 avuç yağsız patlamış mısırı gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.
Bitter çikolata: 5 adet küçük bitter çikolata da, açlığınızı bastırabileceğiniz 100 kalori.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir