Bayramda sigarayı bırakmak için 5 neden

  1. Bayramların amacı, gündelik hayat rutininden uzaklaşarak görüşme fırsatı yakalayamadığımız ya da az görüştüğümüz ailemiz, eşimiz dostumuz, akrabalarımızla biraraya gelerek kendimizi hatırlatmak, mutlu anlar paylaşmak ve birbirimizden daha yakın haber alabilme şansına sahip olmaktır. Hazır böyle bir ortam yakalamışken sevdiklerinize vereceğiniz en mutluluk verecek armağan, kendi sağlığınızın öneminin farkında olduğunuzu hissettirecek ve daha hayat dolu, enerjik bir yaşamı hedeflediğinizi gösterecek biyorezonans terapisi ile sigarayı bırakma seansları olabilir.
Bayramda sigarayı bırakmak için 5 neden
1- Sigaranın içinde kanın oksijen taşıma kapasitesini azaltıp hücre yaşlanmasına yol açan karbonmonoksit ve doğrudan zehir olan arsenik ile DDT gibi vücudumuz için zararlı olan 4000’den fazla madde bulundurması, hayati kayıplara neden oluyor.
2- Sigara içenlerde akciğer kanseri 15 kat, gırtlak kanseri 16 kat, rahim kanseri 16 kat, ağız kanserleri 10 kat, mesane ve prostat kanseri 2 kat artış gösteriyor.
3- Hücreler hızlı ve yanlış olarak çoğalmaya başlayarak dna yapısını bozar. İçerisinde Hücrenin genetik yapısını bozan hidrokarbonlar, radon ve kadmiyum gibi kanser yapıcılar bulunduran sigara, tüm organlarda kansere neden olabiliyor.
4- Felcin ana nedeni, sigara nedeniyle bozulan damarda ortaya çıkan pıhtılaşma ve oksijeni az olan kandır.
5- Kore’de yapılan bir araştırmada, kemik erimesi az olan erkeklerde bile sigaranın riskli olduğu gösterildi. 1 paket sigara içen erkeklerde kemik erime riski içmeyene oranla 10 kat artıyor.
Biyorezonans Terapisi ile sigara bırakma konusunda makalelerden yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir