Huzursuz Bağırsak Sendromu Nedir?

Halk arasında bilinen adı hassas bağırsak hastalığı olarak da geçmektedir. Kesin sebebi belli olmayan huzursuz bağırsak sendromu rahatsızlığında; bireysel olarak aşırı duyarlılık, sinirsel ve hormonal bozukluk, psikolojik faktörler, stres, bağırsak enfeksiyonları, bağırsak florasında değişiklik ve gıda alerjileri olarak kendini gösterir. Bağırsaklardaki bakteri flora dengesi bozulunca iyi bakterilerin yerine kötü bakteriler ve maya ailesinden tek hücreli bir mantar olan Candidalar çoğalır. Çeşitli nedenlerle çok hızlı çoğalabilir ve ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Candidalar, flora bozulmasıyla, İrritabl barsak sendromu-İBS’ye neden olur.
Bu hastalık kendini karın ağrısı, sıkışma, basınç hissi, kabızlık, ishal, dışkıda mukus bulunması, dışkı kıvam ve şekil farklılıkları, şişkinlik ve gaz olabilir. IBS’ de genellikle tek bir şikâyet yoktur; birkaç şikâyet aynı anda olabilir. Bu rahatsızlığın tedavisinde;
Biyorezonans terapisi ile Candidiazis olup olmadığı kesin olarak saptanabilir. Varsa, Candidiazisin lokalizasyonu da kesin olarak saptanabilir.
Tedavi üç noktada gerçekleşir. Ters frekans uygulaması ile diğer bağırsak florasına hiçbir zarar vermeksizin sadece Candidalar imha edilir. Candidaların bulundukları organa, bağırsak duvarlarına verdikleri zararlar BRT ( Güçlendirici Frekans Uygulaması) ile onarılır. Karaciğer ve Böbreklere BRT uygulaması ile toksinleri atılımı arttırılarak iyilik hali ve hissi desteklenir. Candidiazis tedavisinde Biyorezonans terapisi uygulamaları başarılı sonuç vermektedir.
Doktor kontrolünde Biyorezonans terapisi ile bağırsak sendromu rahatsızlığını iyileştirirken bunlara da dikkat etmeniz gerekmektedir;
1- Lif içeriği yükseltilmesi gerekmektedir
2- Az az sık sık beslenilmesi gerekmektedir
3- Yemeklerde haşlama, ızgara, fırın olarak tercih edilmelidir.
4- Probiyotik tüketimi arttırılmalıdır
5-Günde 8-10 bardak kadar sıvı alımına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir
6- Hızlı yemek yemeyin
7-Şekerli içecek ve yiyeceklerden uzak durun
8- Yemekleri iyi çiğneyin
9-Hazımsızlık şikayetleri için; kimyon, papatya, zerdeçal, adaçayı, kekik, defne, papaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir