Yağ Yakıcı Besinler

Biyorezonans terapisi ile sağlıklı beslenme ve zayıflama programına yardımcı olacak bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz. Kilo verme sürecinde beslenmene gösterdiğin özeni, kilo verdikten sonra da sürdürmen; verdiğin kilonun kalıcı olmasını sağlar.
Peki, Sağlıklı Kilo Vermeye Yardımcı Doğal Yağ Yakıcılar Nelerdir?
Doğal yağ yakıcılar, metabolizmaya ve lenfatik sağlığa yararlı olan temel besin ögelerini içeren gıdalardır.
Probiyotikler: Probiyotiklerin vücudunuzun her yerine birçok fonksiyonu vardır. Araştırmalar, obez ve obez olmayan hastalar arasında mikrobik bileşimde farklılıklar olduğunu ve probiyotikler, enerji homeostazı, iştah düzenleme, beslenme ve lipidlerin depolanmasına karıştığını belirtti.
Zencefil: Yağ yakımı için harika bir baharattır. Kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kan akışını artırır; böylece metabolizmanın da hızlanmasını sağlar.
Ayran: Ayran, yağsız vücut kütlesinin oran artışını sağlamak amacıyla yağ yakımını destekleyen yüksek kaliteli proteinler ve besin ögeleri açısından zengindir. Vücudun onu sindirmesi için ayrandan aldığından daha fazla enerji kullanması gerektiğinden bir yakıcı özelliğine sahiptir.
Keten tohumu: Keten tohumu, tıpkı balık gibi omega yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Bu sayede hem yağ yakımını hızlandırır hem de yağın vücutta depolanmasına engel olur. Yüksek lifli bi üründür. Lif tüketildikten sonra sindirilemediğinden, kendi ağırlığının çoğunu suda emdiği için, bu gıdalar vücudunuzun glikoz sindirimini yavaşlatmaya, tok hissetmenize ve açlık krizlerinin engellenmesine yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir