Vücuttan nikotini atan yaz besinleri

Nikotinin ana özelliği etkili bir bağımlılık oluşturmasıdır. Nikotin sigaranın yanı sıra elektronik sigaralarda, puro ve çiğneme tütünlerde de bulunur. Bu bağımlılığı kırmanın anahtarı bu gibi maddelerin alımını kesmektir.
Nikotinin vücuttaki etkileri farklıdır ve atılma süreleri de buna göre değişiklik gösterir.
İdrarda, kanınızda, tükürükte ve saçınızda nikotinin ne kadar süre atılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.
Vücutta nikotini atan yaz besinleri:
Biyorezonans terapisi ile sigarayı bırakmaya karar verdiğiniz bu süreçte birazdan vereceğimiz besinlerle vücudunuzu nikotinden arındırın.
Su: Su vücudumuzda biriken toksinlerin içindeki nikotinleri temizler.
Kayısı: Sigara vücuttaki karoten miktarını azaltır, kayısı ise bol karoten içeren gıdalar arasındadır.
Yeşil Biber: Sigara, vücutta C vitamini eksikliğine neden olur. Yeşil biberde ise bolca bulunan c vitamini deposudur.
Karpuz Çekirdeği: Nikotin düşmanı olarak bilinen ve B grubu vitaminlerden zengin, karpuz çekirdeği, elektrolit içerdiği için, bir bardak kurutulmuş karpuz çekirdeği günlük protein ihtiyacının %60’ını karşılıyor. Günlük bir avuç tüketildiği halde sigara etkisini azaltır.
Havuç suyu: Vücudunuza A,B,C ve K vitaminlerini vererek nikotinin dışarı atılmasını sağlar.
Karanfil Çayı: Klinik çalışmalarda karanfil çayı içenlerin %38’inde sigara yoksunluk belirtilerinin önemli ölçüde azaltılabildiği ve herhangi bir zorlukla karşılaşmadan sigarayı bırakabildikleri kanıtlanmıştır.
Zencefil: Zencefil tüketildiğinde akciğerlerin temizlenmesini sağlarsınız. Zencefil çayı ile sigara içme isteğinizi azaltarak nikotinden arınabilirsiniz. Zencefili çay formunda değil de bitki formunda da tüketmek mümkündür ve aynı etkiyi sağlar.
Melisa Çayı: Melisa, sigara bırakılmasına bağlı sinirlilik halinin giderilmesinde önemli bir katkı sağlar. Gerçek melisanın yaprak dokusu incedir. Uzun boylu yaprakları olan ve yatıştırıcı etkisi bulunmayan limonotu ile karıştırılmaması gerekir.
En önemli nikotin kaynağı olan sigarayı bırakmak için “Sigara, bağımlılık ve terapi” başlıklı yazımızı okuyarak sigarayı kolaylıkla bırakabilirsiniz.
Konuyla ilgili bazı diğer makaleler:
Yaz sıcağında sigara içimi daha tehlikedir
Vücudunuz ne zaman detoksa ihtiyaç duyar
Biyorezonans terapisi ile bağımlılıklarınızdan kurtulun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir